حفر چاه در تهران

برای حفر چاه در تهران فاضلاب ابتدا باید توسط یک کارشناس متخصص شرایط ساختمان مشخص شود. در صورت تشخیص غلط ممکن است هم برای مقنی و هم برای ساکنین ساختمان خطر آفرین باشد.

قدم بعدی مشخص کردن عمق چاه می‌باشد. عمق چاه در هر منطقه براساس آزمایش‌های آزمایشگاه مکانیک خاک تعیین می‌شود. وزن هر ساختمان با توجه به نوع جنس خاک منطقه مورد نظر تا عمق مشخصی از زمین اثرگذار است.

عمق چاه مورد نظر باید بیشتر از عدد مشخص شده در آزمایشگاه باشد. یعنی محل حفر چاه باید پایین‌تر از عمقی باشد که اثر وزن ساختمان خنثی می‌شود اگر این نکته رعایت نشود،  احتمال ریزش چاه بر اثر وزن ساختمان وجود دارد.

حفر چاهحفر چاه فاضلاب

حفر چاه در کرج

نکته دیگری که در تعیین عمق برای حفر چاه موثر است نوع خاک منطقه است که در نواحی مختلف به سه نوع تقسیم می‌شود:

خاک شنی: جذب بسیار بالایی دارد و اب به راحتی در آن نفوذ می‌کند.

خاک رسی: این نوع خاک جذب خیلی کمی دارد و آب را در خود نگه می‌دارد.

خاک ماسه‌ای: جذب آب در این خاک ضعیف است و بعد از جذب خاک اشباع می‌شود.

‌انتخاب نوع دفع و چاه بستگی به جنس خاک و نوع زمین و سطح آب زیرزمینی منطقه دارد.  در مناطقی که خاک آن به میزان کافی شن و ماسه یا خرده سنگ داشته باشد از چاه جذبی استفاده می‌شود.

در مناطقی که خاک آن حاوی رس فراوان یا خاصیت باتلاقی بوده یا سطح آب زیر زمینی بالا باشد (در صورت عدم وجود سیستم فاضلاب شهری) از چاه (مخزن) سپتیک استفاده می‌شود .

حفر چاه در تهران توسط کارشناسان شرکت آریا پارسی

تنها با یک تماس

۰۲۱۷۷۱۴۱۹۱۴

حفر چاه در تهران

لوله بازکنی شبانه روزی در کرج – حفر چاه در صادقیهحفر چاه در چیتگر  – تخلیه چاه

انواع چاه 

چاه مخزنی یا چاه سپتیک :

این چاه از مصالح مقاوم از جمله بتن یا پلی اتیلن و مصالح دیگر ساخته می‌شود که باعث می‌شود آب از آن به بیرون نشت پیدا نکند.

این نوع چاه، مناسب مناطقی می‌باشد که امکان حفر چاه جذبی نمی‌باشد یا برای سازمان‌هایی که محدودیت‌هایی برای حفر چاه جذبی دارند.

چاه جذبی:

یک روش سنتی برای حفر چاه می‌باشد که در مناطق دارای زمین آبکش مورد استفاده قرار می‌گیرد. حفر این چاه به وسیله یک مقنی (چاه کن) انجام می‌شود.

این نوع حفر چاه به سه بخش میله، انبار، طوقه چینی، گلدان روی دهانه و دال بتونی روی گلدان تقسیم می‌شود. حفاری چاه فاضلاب به دو صورت مکانیزه و دستی انجام می‌شود.

متخصصان شرکت آریا پارسی با داشتن با تجربه‌ترین مقنی کاران آماده حفر چاه فاضلاب، حفر چاه در تهران ، شمال تهران، مرکز تهران با تجربه چند ساله می‌باشد.

از دیگر خدمات شرکت آریا پارسی :

  تخلیه چاه در تهران

  لوله بازکنی در کرج

  تعمیرات ساختمان